Jump to content

Photo

7 Years Of Being Misled By Prananadi-like Groups

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 point

point

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 03 March 2009 - 07:50 PM

IN HUNGARIAN/MAGYARUL:

Üdvözlök mindenkit.

Szeretném megosztani veletek egy tapasztalatomat.

Hét évvel ezelőtt kapcsolatba kerültem a pránanadi energetikai ágazattal. Érzelmileg egy nehéz időszakban voltam, és a spirituális ösvény keresése foglalkoztatott. Nem részletezve konkrét eseményeket ez vezetett ahhoz, hogy elmentem egy 2 napos pránanadi tanfolyamra. Kételkedés volt bennem a dologgal kapcsolatban, mivel nagyon kevés információ birtokában voltam. Az egyik tényező, ami miatt a módszer mégis szimpatikus volt számomra, az volt, hogy gyökereiben, származásában a Tibeti Buddhizmushoz kötötték magukat.
A Buddhizmus korábban is érdekelt és vonzott, de pár könyvet leszámí¬tva mélyebben nem foglalkoztam vele. Tehát a Buddhizmus „jelenléte”, az érzelmi zavart állapotom, és pár meglepő, és számomra bizonyí¬ték erejűnek számí¬tó dolog a módszerben való hitet eredményezte. A két napos tanfolyam során kaptam egy avatást külsőségeiben Buddhista köntösbe burkolva, ami a pránanadi gyógyí¬tó módszer használatához szükséges. Körülbelül egy évre rá elvégeztem a második szintet, szintén két napos tanfolyam keretén belül és részt vettem újabb avatáson. A múszert igazából nem használtam másokon, alapvetően a magam támaszának tekintettem. Aztán évekig nem foglalkoztam vele. Néha magamat kezeltem és mindig jósszà¬vvel gondoltam rá.

Az utóbbi időben talán mondhatom, hogy megint egy érzelmileg érzékenyebb időszak miatt, ismét a pránanadi felé fordultam. Mivel elég sok idő telt el, és a pránanadis közösséggel nem tartottam fent kapcsolatot, í¬gy magam kerestem egy mestert, akihez azzal a szándékkal mentem, hogy segí¬tséget kérjek az állapotomat illetően. Találtam egy úgynevezett prána nagymestert. Ezzel párhuzamosan az internetet böngészve próbáltam az ismereteimet felfrissà-teni, bővà¬teni. Többek között ennek a mesternek a weboldalát http://invitel.hu/horvathm és a http://www.prananadi.hu/ oldalt is megnéztem. És elővettem a régi dokumentumaimat.
Tehát elmentem kezelésre ehhez a mesterhez és fizettem érte, mert nála a kezelésnek ára van. A negyedik kezeléskor, beszélgetésünk során elmesélte, hogy voltaképpen ő nem pránanadis hanem pránás. Nos ez meglehetősen meglepett és kértem, hogy vilgosà¬tson fel, hogy mi a kettő közötti különbség. Ekkor számomra érdekes dolgokat mesélt. Elmondta, hogy 2004-ben kvázi egy kettészakadás következett be a pránanadis közösségben anyagi okokra visszavezethetően. Elmondta, hogy a pránanadi magyarországi vezetője bejegyeztette a pránanadi kifejezést és gyógymódot a szabadalmi hivatalnál, ezzel zárva ki mestereket a gyógyítási mód használatából. Ö is a kizártak körébe tartozik. Hozzátette, hogy ő maga láma és buddhista szerzetes. A láma titulust a névjegyén és a weboldalà¡n is olvashatjuk. Továbbá elmondta, hogy az ő mesterét egy Rinpocsét, akit korábban a pránanadi vezetője elismert, bizonyos anyagi összetűzések miatt már nem ismeri el a továbbiakban.

Nos, ezeket hallva teljesen ledöbbentem. Nem értettem, hogy lehet összetűzés elvileg spirituális úton haladó személyek között anyagiak miatt. Ekkor elkezdtem egy kicsit mélyebben utánajárni az interneten, hogy voltaképpen kikkel állok kapcsolatban. Rátaláltam a prána mester mesterének weboldalára. http://www.omahhum.com/. Az oldalon található információkat további internetes kereséssel próbáltam ellenőrizni. Az oldalon olvasható, Rinpocse által Tibetben alapított kolostorról nem találtam információt, és magáról a Rinpocséről se sok olvasható. Ezzel párhuzamosan a pránanadiról különböző fórumokon elég vegyes hozzászólásokat olvastam. Összességében elmondható, hogy elég nyugtalanító a helyzet.

Ezen az úton haladva találtam rá erre a fórumra illetve ezen belül a pránanadi topicra. Ez volt az első Buddhizmus tekintetében hiteles webes hely, ahol információt találtam a témában. Amiket ott, és a „Genuine Rinpoches?” topicokon olvastam az először felzaklatott. Egyszerűen nem akartam elhinni, hogy emberek képesek visszaélni egy olyan tiszta vallással mint a Buddhizmus. Lama Shenphen szavai pedig rávilágí¬tottak, hogy a pránanadi nem köthető sem Tibethez sem a tradicionális Buddhizmushoz és nem spirituális ösvény. Nos én hét éven át ennek ellenkezőjének tudatában éltem. Természetesen ez az én felszí¬nes ismereteimre és hozzállásomra mutat rá.

Hogy szerintem hol hibáztam?

Nem voltam elég körültekintő.
Hagytam, hogy illúziók vegyék át a józan gondolkodás helyét.
A könnyebbiknek tűnő, dí¬szesebb utat választottam.
Nem néztem szembe a valódi problémámmal, megpróbáltam inkább szőnyeg alá söpörni.
Kàívülről vártam segítséget, holott elsősorban magamnak kellett volna erőfeszí¬téseket tennem.
Áltattam magam azzal, hogy az út választott engem és nem én léptem rá erre az útra.
Hagytam magamat becsapni.
Naiv voltam.

Szerintem hol cselekedtem helyesen?

Elkezdtem valóban gondolkodni.

Észleltem az ellentmondásokat.
Felismertem, hogy hibáztam.
Elfogadtam, hogy hibáztam.
Felismertem, hogy változtatnom kell a hozzáállásomon.
Úgy tekintek hátrafelé, hogy közben előre tudjak haladni.

Sokat tanultam a saját tapasztalatomból és tudom, hogy még nagyon sokat kell tanulnom.
A nem tudástól nem félni kell, hanem meg kell tölteni tudással.

Ezen a fórumon sok nálam sokkal tapasztaltabb személy van, akik azt is látják, hogy a leírtakban milyen tévedések lehetnek. Kérem tőlük, hogy világosí¬tsanak ezekre rá, hogy tovább tudjak gondolkodni. Gondolkodni és nem pedig gond-olkodni.

Köszönöm!

-------

IN ENGLISH:

Greetings for everybody.

I would like to share with you an experience of mine.

Seven years ago I came into contact with prananadi energetic method. I had an emotionally difficult period, and I was interested in finding a spiritual path. Not entering into details, this was that lead me to participate in a 2 days prananadi course. I had some doubts regarding the matter, since I had very few information about it. One factor that made me feel sympathy toward this method is that they connected themselves in roots, origin to Tibetan Buddhism.
I was interested in Buddhism earlier too, but out of a few books, I did not go very deeply into it. So because of the „presence” of Buddhism, my disturbed emotional state, and a few amazing things - that counted for me as a kind of proof at that time - I believed in the method. During the 2 days course I received an initiation, which was clothed in Buddhist covering, and which was said to be necessary for prananadi healing. About one year later I managed the second level, within the frame of another 2 days course, and I participated in a further initiation. I did not really use the method on others, I considered it as a kind of support. Then I did not deal with it for years. I treated myself every now and then, and I cherished a good feeling about it.

These days, I can say I have an other emotionally more difficult period again, therefore I turned to prananadi once more. Since long time has passed, and I did not have contact with people from prananadi groups, I went to find a master on my own, whom I could ask to help my situation. I have found a so called prana great master. In parallel to this, by searching on internet, I was trying to refresh and broaden my knowledge. Among many, I found the website of this master http://invitel.hu/horvathm, and I also checked this http://www.prananadi.hu/. And I checked my previous materials.
So I went to this master, and payed for it, because his treatment costs money. At the occasion of the 4th treatment, he explained to me, that in fact he is not doing prananadi, but prana. Well, it surprised me quite much, and I asked him if he could explain in details what would be the difference between the two. Then he told me a few interesting things. He said that in 2004 there was a split within the prananadi congregation because of financial reasons. He said that the Hungarian leader of prananadi registered the word and healing method „prananadi” as a brand/trade mark, so that he can exclude „masters” from using the method. He himself also belongs to the group of excluded people. He explained, that he is a lama and Buddhist monk. We can see the Lama title on his call card and website too. Furthermore he said, that his master, who is a Rinpoche, and who was accepted by the leader of prananadi before, is not accepted any more by him, because of some financial conflicts.

Well, hearing this, I was truly astonished. I could not understand, how is it possible that there could be a conflict among spiritual people because of financial reasons. Therefore I started to investigate it a little bit more thoroughly on the internet, to see who are the people I am in contact with. So I have found the website of the master of this prana master, which is http://www.omahhum.com/. I was trying to check the information from this website by further searching on internet. There is no information about the monastery we can read about on this website, and about this Rinpoche, there are also not many information. In parallel to this, I could read many different opinions about prananadi on various forums. In brief, we can say, that the situation is very disconcerting.

So this was how I have found this forum, and the prananadi topic within. This was the first authoritative website, where I could find information regarding the matter. What I have read here and on topic „genuine Rinpoches?” first has shaken me quite much. I simply did not want to believe, that people are able to abuse such a pure religion like Buddhism is. But Lama Shenphen’s words made it clear, that pranandi can in no way be connected neither to Tibet, nor to traditional Tibetan Buddhism, and is not a spiritual path whatsoever. Now, for seven years I lived with this misbelief in my mind. Of course, it only points out my superficial knowledge and understanding.

Now, where was I mistaken?

I was not careful enough.
I let illusions to overcome my sobriety.
I have chosen the easier and more attractive path.
I did not face my real problem, I rather tried to sweep it under the carpet.
I longed for help from outside, whereas it was me, who should have made some effort.
I cheated myself saying that the path has chosen me, rather that I entered that path myself…
I let people cheating on me.
I was naive.

Where I was right?

I started to really think.

I realized the discrepancies.
I realized that I made a mistake.
I admitted that I made a mistake.
I realized that I have to change my attitude.
While I look back it doesn’t obstruct me in going ahead.

I have learned a lot from my experiences, and I know, that there are much more to learn.
It is not good to be afraid from not-knowing, instead we should accumulate knowledge.

On this forum there are many people, who are much more experienced than me, who are able to see the mistakes in what was written. I have asked them to point them out, so that I could think more deeply. To think more deeply, and not to be depressed more deeply.

Thank you!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users