Jump to content

Photo

Peticija Proti Legalizaciji Gensko Spremenjenih Rastlin

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 draftsman

draftsman

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 319 posts

Posted 04 October 2006 - 12:44 AM

Zivjo,

Obeta se nov zakon, ki bo v Sloveniji dovolil gojenje gensko spremenjenih rastlin. Več o tem, kot tudi povezava do peticije proti zakonu na spletni strani Vox Libera.

lp
Draftsman
In the vastness of the sky, without center or edges, the sun shines, illuminating all things without choosing. This is the way you should help beings. Shabkar Tsogdruk Rangdröl (1781-1851)

#2 mavrica

mavrica

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 111 posts

Posted 05 October 2006 - 08:42 AM

Pozdravljeni,

smiselno je prebrati tudi izjavo Koalicije za trajnostni razvoj podeželja, ki je objavljena na spletni strani Inštituta za trajnostni razvoj.

Po podatkih s strani Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano v Sloveniji že pridno raste vsaj 31 hibridov koruze MON 810. Torej se mi zdi vprašanje bolj v tem, kako oblikovati zakon in ne o tem, ali ga sploh imeti. ??

Zanimiv pa je tudi ta pripis: Republika Slovenija v skladu s pravnim redom Evropske unije ne more predpisati regij, kjer gojenje gensko spremenjenih rastlin ni mogoče. Lahko pa taka območja s prostovoljnimi dogovori ustanovijo posamezniki ali združenja, kar podpira tudi Evropska unija.
V tem primeru bi lahko aktivno povezovanje posameznikov in združenj "očistilo" Slovenijo GSO-poljščin? Imam občutek, da s strani države ni ravno posebnega zanimanja za to, da bi Slovenija temeljila na ekološkem kmetovanju brez GSO. :// Predvsem pa pogrešam več informiranja javnosti o tem vprašanju.

Povsem se strinjam, da smo premalo informirani o vseh posledicah, prednostih in slabostih GSO. Zase sem o tem prepričana, vse bolj pa to opažam tudi pri drugih, s katerimi se o tej dilemi pogovarjam. V veliko pomoč mi bodo kakšni linki do preverjenih raziskav (in nepristranskih - če sploh obstajajo!) o GSO, če jih kdo pozna.

Vse dobro želim.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users